“Поїхати чи залишитися”: національний проєкт у журналі “Фокус”
Інфопривід

Одна з найгостріших проблем України – масова еміграція молодих українських інженерів, металургів, технарів, яких, насправді, надзвичайно потребує наша держава.

Ми зосередили свою увагу на ідеологічній причині цього. А саме – застарілих стереотипах про безперспективність технічних спеціальностей.

Що ми зробили?
  • Щоб відповісти на цей стереотип, ми зустрілися з 6 молодими металургами та інженерами, які обрали тех. спеціальність і не спокусилися виїхати з країни.

І зараз у свої 25, 30 і 35 років вони успішно керують колективами в 40, 118 і навіть 280 чоловік і твердо налаштовані й далі будувати кар’єру в Україні. Двоє з них – дівчата.

Припустимо, Христину в родині лякали: “Не поступиш в музучилище – підеш на завод шланг тягати”.

А тепер вона у свої 25 випускає труби для європейських машинобудівників типу Liebherr, керує 28 людьми і, пам’ятаючи, як колись повірили в неї, сама бере студенток на роботу, щоб дати їм шанс.

Олексію говорили: “Якщо не виправиш оцінки, підеш до технікуму”.

Льоша пішов на зварника, а в свої 23 за ентузіазм і відповідальність став начальником, налагодив дисципліну, підтримував інновації й цього року став справжнім “топом” – начальником виробництва труб середнього сортаменту зі 118 підлеглими.

А ось Руслан придумав, як зробити дешевий аналог захисту металу від корозії, чим заощадив заводу біля 3 млн грн на рік. Його навіть запрошували до Туреччини, щоб він навчав колег. А в свої 34 – старший майстер виплавки і керує 40 людьми.

  • Велично зняти героїв на робочому місці у дусі Forbes ми запросили фотографа Сергія Паніна, у резюме якого – Harper’s, Esquire, L’Officiel.

Що вийшло – у стрічці.

А електронна версія статті тут